O firmie

Działania społeczne

Spółka Makarony Polskie SA stara się być obecna w życiu środowisk lokalnych.

Aktywnie wspieramy działania i inicjatywy w zakresie działalności charytatywnej, jak również działania i inicjatywy na rzecz rozwoju kultury, edukacji oraz sportu.


Nasze akcje: 

sponoring Festiwalu Biegowego w KrynicyFestiwal Biegowy jest jedną z największych imprez sportowych w Polsce. Organizowany już po raz siódmy w Krynicy zgromadził  uczestników aż 30 biegów na różnych dystansach. W tym roku sponsorem pasta party, wydarzenia poprzedzającego najdłuższe biegi, były Makarony Polskie. Uczestnicy mogli spróbować dania przygotowanego przez profesjonalnych kucharzy, przyrządzonego z naszych makaronów. Każdy z uczestników otrzymał również w pakiecie startowym paczkę makaronu razowego spaghetti Makaronów Polskich. Pozytywne opinie biegaczy dotyczące jakości i smaku makaronu na pasta party potwierdził organizator imprezy – Fundacja Festiwal Biegów.

 - sponoring strategiczny drużyny APMT Krzeszowice z rocznika 2005 - Makarony Polskie SA objęła 12-miesięcznym sponsoringiem młodych piłkarzy Akademii Piłkarskiej Mam Talent Krzeszowice (Małopolska). Kto wie, być może dzięki nam w polskim futbolu pojawią się za kilka lat piłkarze na miarę Roberta Lewandowskiego? Zachęcamy do odwiedzenia strony Akademii oraz jej fanpage’a.

 - sponoring wyprawy SYBERIA 2015 - Zakończyła się wyprawa Syberia 2015, której sponsorami były Makarony Polskie oraz Stoczek Natura. Po 42 dniach i przejechaniu szesnastoletnim oplem blisko 30 tysięcy kilometrów dwójka uczestników wróciła do Rzeszowa. Celem wyprawy było spotkanie z Syberyjską Polonią z Władywostoku i przekazanie pomocy naukowych, głównie książek w języku polskim. 

Łukasz Błażejowski i Wojciech Kubała po 12 dniach jazdy dotarli do Władywostoku, końcowej stacji Kolei Transsyberyjskiej i najważniejszego portu rosyjskiego na Oceanie Spokojnym, nazywanego też rosyjskim San Francisco. W trakcie wyprawy byli w stolicy Mongolii Ułan Bator, w Chabarowsku, nad jeziorem Bajkał, a także przy granicy z Koreą Północną. Po drodze zdobyli pieszo jeden z najbardziej znanych szczytów w nadbajkalskich górach Chamar Daban – Pik Czerskiego. Spotykali się z miejscowa ludnością, wyznawcami buddyzmu, judaizmu, prawosławia oraz tatarskiego odłamu islamu.

W czasie podróży spożywali posiłki przyrządzone we własnym zakresie, korzystając z produktów dostarczonych przez Makarony Polskie i Stoczek Natura. Jak zapewnili makarony, dania gotowe i tuszonki smakowały także częstowanym przez nich tubylcom.

- sponsoring Domu Dziecka w Stalowej WoliJuż po raz drugi Makarony Polskie wspólnie z TVP Rzeszów przed Świętami Zmartwychwstania Pańskiego zorganizowały akcję charytatywną DAR SERCA dla Domu Dziecka. Tym razem wybór padł na Dom Dziecka pod nazwą Ochronka Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta w Stalowej Woli. 
 
- sponsoring stały Domu Dziecka w Żyznowie - w ramach akcji "Dar Serca" organizowanej wspólnie z TVP Rzeszów spółka Makarony Polskie SA przekazała tonę makaronu na potrzeby Domu Dziecka.
Akcja zapoczątkowana wizytą Prezesa Spółki Makarony Polskie w Domu Dziecka w dn. 14 kwietnia 2014r. 

Reportaż z wizyty w Domu Dziecka


- żywność dla Afganistanu - Spółka Makarony Polskie SA przekazała na rzecz Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego kilka palet makaronów Abak, które trafiły do wioski Tawhid Abad w Afganistanie celem  zaspokojenia podstawowych potrzeb mieszkańców wioski, w której panuje ogromna bieda.
 Fotografie z przekazania darówundefined

Produkty
Makarony Polskie S.A zarejestrowana przez Sąd Rejonowy w Rzeszowie XII Wydział Gospodarczy
KRS pod numerem 0000212001, NIP: 813-32-78-856, REGON: 691674708
Kapitał zakładowy 27 750 213 PLN (wpłacony w całości)
REALIZACJA LionTeam.pl